Letonya İş & Start-Up (Girişimcilik)

18 Oca    Letonya Genel

Bir iş kurmanın belirli prosedürleri ve amacı bulunmaktadır. Bir iş kurmak bir fikir oluşturmak ve oluşturulan bu fikre bilgiyi dayandırmakta ileri gelir. İş bulmanın en yaygın yollarından biri bilinen ve yakın bir alanda bir iş fikri bulmaktır. Ancak bir hobi, mesleki beceri ve beceri veya başka bir inisiyatif kaynağı iyi bir fikir olabilir. Yani kişiler işlerini seçerken deneyimlerini göz önünde bulundurmalı ve yapabilecekleri iş alanına yoğunlaşmalıdır. Fikir belirlerken kişinin hangi işleri yapabileceğinin ya da hangi işleri yapmayacağının bilgisinde olması gerekir. Özetle kişinin kendini tanıması ve bilmesi iş seçiminde başarı göstereceğinin işaretidir. İş hayatında profesyonellik ve istikrar arayan kişilerin her zaman kendi ilgi alanlarına ve yapabileceğini düşündüğü işlere yoğunlaşması en ideal tanımdır.

Düşünce aşaması belirledikten bir sonraki adım, hangi iş biçimini seçeceğine karar vermektir. En popüler iş şekli, hem küçük hem de orta ve büyük şirketler için uygun olduğu için limited şirkettir (LTD). LTD’ nin sahibi, şirketin yükümlülüklerinden yalnızca LTD’ nin mülkiyetinden sorumludur. Bu nedenle kişisel fonlar veya mülklerle riske atmak gerekli değildir. Ayrıca, gerçek bir kişi olarak kabul edilen bireysel bir girişimcinin aksine, işletme tüzel kişilik statüsünü kazanır.

İş arayan ve kendi işini kurmak isteyen her girişimciye uygun desteği bizler sağlamaktayız. Şirket kaydı oluşturmak ve doğru iş formunu seçmek için sizlere her süreçte yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Bir işletme kurulması planlanmazsa, o zaman devlet hizmetlerinde gerçek bir kişi olarak görülmemektedir. Ne gerçek bir kişi ne gerçek bir şirket olarak profesyonelleşilebilir. Bu nedenle sizler de iş dünyasında profesyonelleşmek adına bizler ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Eski bir ekonomik faaliyet alanından sizlere vergi mükellefi kaydı ile en kapsamlı ve sistematik şirket kurulumu sağlanacaktır.

Ekonomik faaliyetin istatistiksel sınıflandırıcısına göre, şirketin faaliyet göstereceği sektörü tanımlamak da önemlidir. Şirketin çalışması için, devlet gelir hizmetinde vergi mükellefi olarak kaydedilmelidir. Letonya Cumhuriyeti mevzuatına uygun olarak muhasebe kayıtlarını tutmalıdır. Bu görevle, muhasebe uzmanlarımız profesyonel olarak iş ile bizzat alakadar olmaktadır. Bazen, bir endüstride faaliyet göstermek için, bir devlet otoritesi tarafından verilen bir lisans veya izin gereklidir, bunu düzenleme konusunda da sizlere her zaman gerekli yardım sağlanacaktır.

Bir şirket için belirlenen bütün aşamaları hem fikri hem uygulamalı şekilde sizlere sağlamaktayız. Bu sayede güven dolu bir iş yaşamına bir adım önde başlamak sizi hayallerinize daha çabuk ulaştıracaktır.

İletişim bilgilerimize aşağıdan yararlanmanız mümkündür. Bu sayede isteklerinizi belirleme ve hayallerinize giden ekonomik kalkınma yolundaki adımlarınızın güvenli takipçisi olabiliriz. Bizleri her zaman güven içinde arayabilir ve şirket kurma, şirket muhasebeleri ve şirketlerinize dair her türlü problemlerinizde destekçiniz olarak yaralanabilirsiniz.

+371 29712942 (Watsup, Telegram, Viber)

[email protected]

www.komercregistrs.lv

 

Letonya’ya Şirket Kurarak Tüm Avrupa’da Oturum İznine Sahip Olmak İstiyorsanız Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın.